| Eღilia62 a întrebat:

De mai mult timp(3 ani) am ceva probleme cu calculatorul.Cand tin unitatea in pozitia normala cand deschid calculatorul imi apare 'a disk error occurred press ctrl+alt+del to restart'. Daca o scutur putin si o intorc cu susul in jos merge si intra in Windows.Cateodata,cand pornesc unitatatea se aude un barait puternic(in special cand sunt sub 17 grade in camera) si pana nu o izbesc usor de cateva ori nu se opreste(baraitul). Alteori se blocheaza in Bios si "ingheata ecranul' si ramane aprins un beculet rosu cand da erori din astea. Unitatea o am luat-o acum 5 ani, noua din Metro.Ar trebui sa mi iau alta noua sau o pot repara pe asta?

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Spune-mi si mie cum inchizi pc-ul? Il scoti direct din priza? Ai curatat vreodata unitatea de praf? Ai facut vreo optimizare a pc-ului vreodata? (defragmentare, curatare registri, repara scurtaturi...etc) Lasa un pm!