| MILaurentiu999 a întrebat:

imi poate explica cineva cum sa fac o poza HD in photoshop? Poza are rezolutia 300 cu 400 si as vrea sa o fac mai mare.
Ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu. uite și de ce: poza ta acum e formată din 120000 pixeli (puncte colorate). Ca s-o faci HD (adică 1920×1080), trebuie să o faci de 2073600 de pixeli. Adică cam cu 1953600 de puncte despre care nu ai habar unde sunt și ce culoare au. Ce program crezi că te-ar putea ajuta?!?
Poate să ai vreo pilă „sus" și-L rogi să facă o minune...

| CuriousStuff a răspuns:

Nu ai cum sa maresti dimensiunile unei fotografii fara sa pierzi mult din calitate. Nu o sa mai distingi nimic din ea daca o maresti. In PS bagi poze hd ca sa poti lucra pe ele si sa mai ai de unde sa scazi, dar cand incepi cu fotografie cu rezolutia asta nu ai ce sa-i faci