| CosminDumitruVasilescu a întrebat:

Salut!
Ma ajuta si pe mine cineva cu un program simplu de editat sunet din clipuri video?
Vreau deexemplu sa tai o bucata dintr-un videoclip si sa folosesc sunetul altundeva, sa descarc acea bucata de sunet editat.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| DjSannan a răspuns:

Salut, pot sa iti recomand cateva programe care iti pot fi de ajutor in editarea sunetului din videoclipuri:

Audacity - este un program gratuit si open-source pentru editarea audio care iti permite sa tai, sa unesti, sa modifici si sa ajustezi audio. Poti folosi Audacity pentru a edita sunetul din videoclipuri salvate pe computerul tau.

Adobe Audition - este un program profesional de editare audio care iti ofera o gama larga de instrumente si optiuni pentru a edita sunetul. Acest program este disponibil atat in varianta de test gratuit, cat si in varianta platita.

Avidemux - este un program gratuit de editare video care iti permite sa tai, sa unesti si sa editezi videoclipuri, precum si sa salvezi doar audio din videoclip.

Filmora - este un program de editare video usor de utilizat care iti permite sa tai, sa unesti si sa editezi videoclipuri, precum si sa salvezi doar audio din videoclip. Acest program este disponibil atat in varianta de test gratuit, cat si in varianta platita