| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ma dau cu Zineryt de Luni, iar duminica, mai exact dimineata, ma ustura fata, pe langa bujorul stang,...
Deci, seara ma spal pe fata cu sapun, ma clatesc si aplic Zinerytu, dupa dimineata ma spal la fel, si aplic.
Ce sa fac?
Care sunt efectele?
Ma dau de o saptamana si tot nu a avut efect, sa renunt?

4 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

Si eu l-am incercat, functiona in prima saptamana apoi treptat isi pierdea din efect.Partea nasoala era ca imi usca foarte urat tenul si trebuia sa aplic o crema hidratanta si imi apareau alte cosuri si nu am rezolvat mare lucru.Incearca sa nu-l mai folosesti vreo 2 zile

| eXtrike a răspuns:

Il folosesc pentru cosurihee hee

| Nic0le a răspuns:

Zinerytul e foarte bun. M-a ajutat f mult si datorita lui am scapat de un tip de acnee mai usoara. Faptul ca te irita un pic la obraz, face parte din reactii adverse, insa nu e nimic alarmant. E nevoie de o perioada mai mare pentru a vedea si rezultatele. O luna e doar inceputul. In functie de tipul tau acnee, tine si tratamentul cu Zineryt.

| Andreea_De_La_Torre_1991 a răspuns:

Nu.nu trebuie sa renunti.
trebuie dus tratamentul la bun sfarsit asa cum a spus doctoru dermatolog
incearca sa te dai si cu ceai de musetel pe fata are efect calmant si dezinfectant