| djdjdj a întrebat:

Salut, ma poate lamuri cineva in legatura cu curierul si coletele, ca sa-mi trimita cineva un colet trebuie sa-i dau absolut toata adresa? Se poate ca coletul sa se duca direct la sediu si eu sa precizez doar orasul si sa merg sa-l iau eu personal din sediu? Multumesc

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Acesta se poate face doar la Posta Romana, daca-ti inchiriezi o casuta postala.
Daca coletul e mic (si incape), poti cere livrarea la casute de livrare de curierat (exista in unele magazine mari, poste etc.).
Totul depinde de posibilitatile din localitatea de destinatie.

P.s.
Daca nu vrei ca ai tai sa afle de colet, vorbeste cu cineva sa-ti preia la adresa lui/ei. Ii lasi banii (daca e cazul) si mergi dupa colet cand va intelegeti.

| iulia0514 a răspuns:

Da este necesar sa dai adresa completa plus număr de telefon dar poți cere celui care ți-l expediază sa specifice că îl dorești cu livrare la sediu sau când te suna curierul îi poți comunica chiar tu să-l lase la sediu eu asa fac când nu sunt acasă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite cum e.Am primit recent un pachet.Si am dat celui care l-a trimis doar numele și nr. de telefon, l-am rugat să-l trimită la sediul firmei de curierat.El a trimis awb-ul. Apoi la sediu cu awb și un pin primit pe telefon, am luat pachetul.