| maddog95 a întrebat:

Salut,nu ma pricep prea bine la domeniul acesta asa ca as dori putin ajutor, as vrea sa stiu daca urmatoarele piese sunt compatibiletonguerocesor AMD Athlon II X2 250 Dual Core, 3000 MHz, socket AM3, BOX cu Placa video MSI nVidia GeForce GT630, 1024MB, GDDR3, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E si cu Placa de baza Gigabyte H61M-DS2, socket 1155 si daca nu sunt compatibile mi-ati putea preciza criteriile dupa care sa ma iau? mersi anticipat!

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Compatibil nu-s nici pe departe, mai ales placa de baza cu procesorul. Placa video e o flasneta. Banuiesc ca il vrei pentru gaming. Zi un buget si daca pastrezi componente actuale si care sint ele(model/marca).

| alecx4music a răspuns:

Cel mai bine te duci si iti faci o configuratie la un magazin specializat, cum ar fi depozitul de calculatoare sau ce firma ai in orasul tau. Tu le spui bugetul tau, si ei iti fac cea mai buna configuratie de banii aia.

| catafan a răspuns:

Pai placa de baza trebuie sa aiba acelasi socket ca procesorul, iar ram-ul si placa video depinde ce ddr este placa de baza, la ram ai frecvente!