| AnnAnonymous a întrebat:

Nu stiu daca postez unde trebuie dar fie. intrebarea mea este : am 20 de ani, si vreau sa depozitez in banca lunar o suma de bani sa zicem 100 lei. mi-a dat un prieten ideea asta ziicandu-mi ca el cand a fost ca mine tanar a bagat lunar in banca 100 lei si acuma peste cativa ani,are ogramada de bani pusi in banca. si as vrea sa fac si eu aceasta chestie. insa nu stiu la ce banca sar merita sa imi deschid un depozit, si cum sta treaba cu dobanzile. voi ce parere aveti?

1 răspuns:
| unPrietenbun a răspuns:

Ti-as recomanda Banca Transilvania, eu lucrez in general cu bancile si BT relatia cu BT mi s-a parut cel mai ok, nu stiu daca este cea mai avantajoasa in ceea ce priveste dobanda pentru depozitul tau, dar la tranzactii si comisioane este super ok.