| cdanisor a întrebat:

Stie cineva exact, pe unde trebuie sa merg si cu ce acte dupa ce imi cumpar un apartament. Pana acum stiu de:
- intabulare
- taxe si impozite
- curent
- asociatia de proprietari

Daca mai stiti de ceva sau daca stiti cumva ce acte imi trebuie pe acolo, astept un raspuns.

Va multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La intabulare nu mergi tu, il duce notarul public la care ai incheiat contractul.
Tu trebuie sa mergi pentru a inregistra contractul la impozite si taxe si pentru a incheia contractele de furnizare a utilitatilor, dupa caz, la electricitate, gaze, cablu si internet, precum si la asociatia de proprietari.
Peste tot trebuie sa mergi cu actul de identitate si o copie a contractului.