| blade10 a întrebat:

Salut toata lumea. La scoala mi s-a spus sa fac ( optional ) o pagina de revista. Ceea ce vreau sa stiu eu, in ce program pot face cateva pagini, care sa arate totusi, frumos. Exclus word.
Ceea ce vreau eu sa mearga la el, este sa pot pune in diferite portiuni diferite culori ca background. ( sa zicem este o sectiune " Stiati ca? " Si acolo fundalul este albastru iar scrisul galben, iar in restul paginii invers. ), sa pot adauga imagini, texte. Cam asta este

Fundita celui care imi da un program bun big grin.

Răspuns Câştigător
| DianaDidi95 a răspuns:

Buna, pai eu nu ti-l pot da, pentru ca nu il am nici eu, dar am lucrat in el.Il poti descarca de pe net. Programul se numeste "PowerPoint"
Este cel mai bun pe care il stiu...
Si "WordArt-ul" este destul de bunicel, dar ai zis ca nu...deci "powerpoint" este cel mai bun pe care il cunosc! Bafta!
Funda?

1 răspuns:
| StefanO_6334 a răspuns:

Aici poti crea ce doresti tu, in PowerPoint. In caz ca vrei poze care sa le editezi, sa le faci cum vrei tu poti utiliza PhotoScape, apoi le deschizi in PowerPoint. Succes!