| anonym000000 a întrebat:

Salut Tp.u. la pc meu am 128 mb placa video,isi ia direct de pe placa de baza, nu am placa video iar ramii am 1 gb dar apare 0.99 gb..as putea sa scad din 128 mb din placa video sa fie macar 32 mb placa video? si sa se mai puna la ram? am procesor 2.93 ghz Intel celeron asta inseaman ca e dual core?

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

1. Nu poti sa iei din MB video sa adaugi in Ram. Singura solutie pentru Ram este sa mai cumperi o memorie ram de 1, 2, 4 GB.
2. Procesorul tau este single core.

| anonym000000 explică:

Cum pot sa mai iau de la ram? sa pun la placa video? sa am macar 512 ram si placa video mai mare, credeti ca va mmerge mai ok pc? si jocurile?

| Winchester a răspuns:

Poti doar sa mai adaugi de la rami la placa video pana la 256 mb