| DarknessIsland a întrebat:

Salut, TPU.
Am mare nevoie de ajutor (cat mai rapid ). Nu stiu ce mi s-a intamplat cu cartela sau telefonul. Atunci cand o introduc in telefon imi apare FARA SEMNAL.
Iar mai apoi : CARTELA DEZACTIVATA.
cum o activez?

1 răspuns:
| PeFuga a răspuns:

Mergi la furnizorul tau e telefonie mobila si cere o cartela noua cu același număr. Daca nu ai ai facut asta in ultimele 12 luni ar trebui sa nu te coste nimic. E posibil sa se fi demagnetizat. Se mai intampla. Ai grija sa iti salvezi numerele de telefon de pe cartelă in telefon ca sa nu le pierzi.