| Bam64 a întrebat:

Am nevoie de un model de scrisoare catre banca.Mi s-a furat cardul si trebuie sa trimit scrisoarea cu copia pasaportului semnata si in scrisoare sa fie scris "mi s-a furat cardul si ca sunt de acord sa-l blocheze si sa-mi faca altul nou". Ideea este ca trebuie scris in Engleza, fiindca banca de unde am facut cardul este in Anglia.Si nu stiu cum sa le ordonez.Nu am scris niciodata o scrisoare in limba engleza, presupun ca au acelasi format?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Suna la banca si le spui „block my card number x". Faci card in Anglia si habar n-ai de limba respectiva?
Jalnic!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu trimiti nici o scrisoare la banca, ca nu mai suntem acum 30 de ani cu scrisori, acum se suna la banca, imediat ce aflii ca nu mai ai cardul, ca sa il blocheze si sa-l anuleze.
Nu pierde timpul, ca ala de ti la- furat face cumpaarturi cu el!
Suna imediat la banca, serviciul este disponibil zi si noapte!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Rogi pe cineva să te ajute să trimiți un email sau un telefon la bancă. Furtul unui card se anunță imediat ca să îl blocheze.

| Iote a răspuns:

Pana scrii tu scrisoarea, cine l-a furat iti goleste contul.
Cine ti-a spus ca trebuie sa scrii scrisoare?
Nu este mai bine sa-i suni?

| GouDidodino a răspuns:

Încearcă si tu cu google translate si vezi ce iese