| Ramona_2721 a întrebat:

Am o problema am 68 de kg 1, 68 vreau sa slabesc pina la 55 de kg dar nu pot s-o fac.Am incercat sa nu maninc citeva zile dar nu ma ajuta, ma face sa ma imfometez si mai tare.va rog ajutati-ma. Fundaaaaaa

Răspuns Câştigător
| ginutza12 a răspuns:

Buna! daca zici ca ai incercat sa nu mai mananci sa stii ca asta nu e o solutie mai rau poti sa te ingrasi pentru ca dupa ce nu ai mancat cateva zile ai tendinta sa mananci tot timpul daca nu merge cu un regim adica:sa mananci salata, fara carne in exces, mancare gatita cu mai putina grasime, fara fast food sau daca mananci mananco odata la mult timp in orice caz te-ai prins u ei bine daca nu mere nici cu un regim du-te la un medic specialis poate iti scrie el o retea ceva bafta:*funda?

5 răspunsuri:
| lindemona a răspuns:

Buna,

Daca vrei sa slabesti nu te infometa. Este total gresit. Incearca sa mananci sanatos, bine, nu te infometa! SI incearca sa faci abdomene, plimbari, alergat, gimnastica, orice, macar cateva minute pe zi. Este mult mai eficient decat infometarea.
Pentru ajutor uite un site foarte bun undepoti controla kaloriile pe care mananci infiecare zi, sa cauti alternative de alimente, sfaturi etc : www.slabute.ro

Succes;)

| KiaraHoney a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie numai ca am 62 de kg si vreau sa slabesc pana ajung la 54 de kg happy

| heiii a răspuns:

Dar nu trebuie sa ajungi la 55 kg. maxim 60 kg. eu de ex. am 1, 62 cm si trebuie sa am 55 kg. treaba ta. daca vrei sa arati ca un biscuite in dunga. bafta!

| milckey16 a răspuns:

Uite ramona,tu trebuie sa iti faci un program in care sa ai de ex dimineatta:mananci o feliuta de paine prajita,fara margarina sau un ceai de lamaie sau poti ceva mai consistent dimineata, la pranz:mananci niste vita la gratar(exista tigai tip gratar)cu lamaie, iar la cin un mar sau fructe.2 zi dimineata:ce vrei tu (dimineata e bine sa mananci mai mult) la pranz telina fiarta, iar cina fruct.3 zi dimi:o salata de cruditati, la pranz:peste cu lamaie, iar cina: fruct.Si e ff bine :cea mai buna cura nu baga in gura :Eu mananc un covrig de dimineata si la 7 cand vin orice vreau siu am slabit vreo 4 kg in 3 luni, iar cura de mai sus slabesti vreo 4 kg in 2 luni.Si e ok sa ai 58 kg la 1, 68. A si sa nu uiti mult sport!

| Ramona_2721 explică:

Mersi mult, am auzit ca e normal daca ai 1, 68 e si normal sa ai 68 de kg, dar totusi ar trebui sa dau jos ceva de pe mine ca nu prea arata frumos.mersi la toti