| blintzz a întrebat:

Am un hard de 250 gb.L-am formatat cu un program.
Cand instalam ceva pe el se bloca pc-ul si trebuia sa reinstalez iar windows-ul.
Credeti ca hardul are probleme? Sau e stricat si trebuie sa imi cumpar altu?
>Fundita

Răspuns Câştigător
| georgiocool a răspuns:

Salut este posibil sa sa aiba el ceva cel mai bine e sa consulti p un specialist inainte sa te grabesti sa iti cumperi altul s-ar putea sa iti rezolve problema, poate nu l-ai formatat bine sau nu e bun programul p care l-ai folosit...

| blintzz explică (pentru georgiocool):

Scuze k ti-am dat tarziu funda dar nu am mai intrat pe TPU.
Am fost cu hdd la un specialist si a spus ca este stricat.

| georgiocool a răspuns (pentru blintzz):

Ok nu-i nimic ma bucur ca am putut sa te ajut cu un sfat

3 răspunsuri:
| c9me a răspuns:

Nu vad legatura intre blocarea pc-ului si hardul, daca ai un hard de 250 gb sunt una la zece mii sa se blocheze pentru o secunda. problema cred ca este de la rami care cu siguranta sunt de 1 gb sau 2 maxim nu cred ca ai mai mult. Ar trebui sa iti iei o memorie ram de la 3-4 gb in sus pentru a nu avea nicio problema la pc. Problema poate fi de la hard doar daca ai ocupat spatiul sa iti ramana doar 20 gb. pentru ca orice windows are nevoie de 25% din memoria totala a hardului.