| narciosromantiber a întrebat:

Am un telefon Nokia 5230... voiam sa vad un videoclip transferat de pe pc pe card. dar cand sa il pornesc imi da o eroare "unable to play either sound or video clip...".Din cate am citit pe diverse siteuri e din cauza rezolutiei clipului.Intrebarea mea este : ce rezolutie trebuie sa aiba videoclipurile pentru a le putea vedea cu ac. telefon?

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

SUnt programe care te ajuta sa faci conversia fisierelor video pentru a putea fi vizualizate pe telefon. De obicei trebuie ca fisierul vide sa fie 3gp sau sunt telefoane care stiu si formatul mp4. Telefonul tau suporta fisiere video cu rezolutia 360 x 640, iar pentru conversie poti folosi Xilisoft Video Converter.

1 răspuns:
| NoOoD a răspuns:

Mai bine dati un restart la telefon *#7780# codu de resetare 12345 FUNDITA?