| Vladut123456 a întrebat:

Am vazut in filme si in jocuri,pe autostrazi niste butoaie cu apa in ele,exista si in viata reala asa,si daca da, la ce sunt utile?

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Există și în realitate așa în special în America de Nord sau de sud, Australia...la noi nu am văzut. Sunt plasate în locurile cele mai frecvent de impact pe sosea, în caz că îți ia foc mașina în timp ce te lovești să stingă oarecum potențialul incendiu.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Erau cumva amplasate pe șoselele din deșert?

| Wr3nch a răspuns:

Sa reduca socul in caz de accident, si sa ajute la stins incendii.