| GabrielStefan a întrebat:

CAre ma ajuta? am tema de vacanta sa fac o fisa de lectura pentru un roman! Cum se face?

Răspuns Câştigător
| RфZaημtzα a răspuns:

Nu prea intelesei ce vrei sa zici si, vacanta a cam trecut!

5 răspunsuri:
| RфZaημtzα a răspuns:

Pai,uite a mai pus cineva aceasta intrebare: http://www.tpu.ro/......-formeaza/

A raspuns cineva detaliat. Sper sa te ajute.Bafta!

| RфZaημtzα a răspuns:

Multumesc pentru apreciere!

| HeliosMetal a răspuns:

Pai in primul rand trebuie citit romanul, lucru fara de care nu se poate face o fisa de lectura.In al doilea rand, iei o foaie si incepi cu titlul romanului, sub el autorul dupa care continui cu :1.Prezentare-Informatii-in ce an a fost scris romanul, la ce se refera, etc.
2.Rezumatul-fa un scurt rezumat la ce ai inteles din carte
3.La sfarsit scrie ce ai inteles tu din roman, ce ti-a placut.
Datele acestea sunt suficiente pentru a lua o nota destul de mare big grin

| ColT a răspuns:

" FiÅ

| ColT a răspuns:

"FiÅ