| claudiu2805 a întrebat:

ce bonusuri ii trebuie la un war mental si pentru aparare si pentru atac
funda!

3 răspunsuri:
| Adryan17 a răspuns:

Presupun ca e pentru metin2.

Pentru atac:
STR (pe coif, arma, bratara, scut);
critica(arma, bratara lacrima are ea, colier, papuci);
patrundere(arma, bratara, colier lacrima are el);
semiom(arma, coif, scut, cercei, bratara);
pe armura 50 valoare atac.

Pentru aparare:
pe armura, papuci, colier si cercei sa ai 15 sabie, 15 2 maini, 15 pumnal, 15 sageti;
15 magie (pe bratara si coif);

De regula astea sunt bonusurile de care ai nevoie.
Se fac seturi de 1 vs 1 si seturi de bataie generala.
Seturile de 1 vs 1 contin full sabie sau 2 maini sau pumnal etc, si critica si patrundere pe toate itemele.

Seturile de bataie generala contin:
15 sabie, 15 2 maini, 15 pumnal, 15 sageti. Renuntand la critica de pe colier si papuci si la valoare atac de pe armura;
Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Pe arma va trebui sa pui str maxim,semi-oameni maxim,critica si farmec ( asta daca doresti sa o faci solida). Pe armura maxim HP,aparare impotriva raselor,sansa de a bloca un atac corporal ( nu e obligatoriu dar ar fi ideal ). Cat despre celelalte accesori,pui maxim HP, aparari impotriva raselor, rezistenta la magie, regenerare HP, etc. Daca esti nelamurit in privinta unui item imi lasi mesaj aici. O seara buna!

| Mocanu_Gabriel_1999 a răspuns:

Depinde ce iteme ai si ce metin joci.