| GeorgeMojoiu a întrebat:

Ce inseamna asta? :-)). Impins din culcat cu haltera.
Impins din inclinat cu haltera.
fluturari cu gantere?. Cine imi explica ce inseamna adica cum sa fac. Toti pasi ca sa pot sa fac ce scrie mai sus rolling on the floor) ii dau funda :X.

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe langa flotari trebuie sa faci si miscari laterale si prin fata si spre spate pentru a pune in miscare toate grupele de muschi. Pentru asta se incepe cu o incalzire sumara a tuturor muschilor, fara efort prea mare, 5-10 minute. Apoi exercitiile de baza care dureaza 8-10 repetari pe fiecare grupa de muschi, urmand sa creasca ca durata si intensitate (viteza) in timp. Muschii bratului si antebratului, pectorali, abdominali si ai spatelui. Apoi muschii picioarelor si fesieri.
La terminare se fac 3-5 exercitii de relaxare.
Daca scrii pe net vei afla o gramada de siteuri si videoclipuri cu asa ceva.