| Cosssmin123 a întrebat:

Cum recunosc un Galaxy S4(fake) vreau sa achizitionez unul si nu vreau sa iau vreo teapa. De exemplu daca pun contul meu de Samsung pe el, nu ar trebui sa mearga daca este fake nu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este replica iti dai seama dupa:
- functionarea touch-ului greoaie
- unghiuri de vizibilitate foarte reduse
- camera foarte proasta
- verifica imei-ul la *#06#. Trebuie sa fie identic cu cel de pe carcasa telefonului.
- tine apasat butonul ''home''. Trebuie sa apara aplicatiile rulate recent si in partea de jos cele trei optiuni: Google Now, Manager Ram si butonul pentru sters aplicatiile.
Daca trece toate aceste teste, telefonul este original.

3 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Simplu, te duci cu el la GSM si rogi sa til testeze, nu te costa nimic.

| Gabi001 a răspuns:

Ba da contul merge chiar daca nu e original, deoarece poate sa ii puna softul original chiar daca e made in China!

| Cosssmin123 explică (pentru Gabi001):

Si atunci cum as putea sa recunosc un fake?