| B530Mihai a întrebat:

daca un telefon are WLAN inseamna ca are Wi-Fi?

5 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Wlan - Wireless Local Area Network - denumirea generica a tehnologiei si a retelelor de dispozitive bazate pe transmisii de date fara fir. Telefoanele mobile dotate cu tehnologia Wlan se pot conecta la o retea locala sau pot accesa internetul prin intermediul unei retele locale atata timp cat se afla in aria de acoperire a retelei. Da, are Wi-Fi.

| Devyd a răspuns:

Wi-Fi trebuie sa ii dai cautare la retele, te conectezi si navighezi gratuit in zona de acoperire wifi.

Wlan - Wireless Local Area Network - tehnologiei si a retelelor de dispozitive se bazeaza pe transmisii de date fara fir. Telefoanele mobile dotate cu tehnologia Wlan se pot conecta la o retea locala sau pot accesa internetul prin intermediul unei retele locale atata timp cat se afla in aria de acoperire a retelei.

http://www.htc.com/help/ro/howto_iframe.aspx?id=21584&type=1&p_id=380
Cu alte cuvinte, Da.

| R3fleX98 a răspuns:

Pe scurt : DA!

| pufoseniaaa a răspuns:

Dap