| Sports a întrebat:

dau funditava, rog sa ma ajutati.
Maine va trebuii sa-mi scot o masea cariata care este aproape sparta in intregime.Medicul a spus ca am nervul mort la ea.
Asta inseaman ca o sa ma doara? este maseaua din stanga sus dar nu ultima.
va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi.

12 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna, nu am preicem in domeniul tomatologiei, dar cred ca daca nervul e mort, nu cred ca vei simti mai nimic daca e mort. Cel putin asa cred eu.
Succes!

| Wehes a răspuns:

Iti da injectie, si nu mai simti nimic. Sau roaga-l sa-ti dea injectie.

| Blackyuu a răspuns:

Nu o sa te doara pentru ca daca ai nervul mort dintele nu mai simte durerea poate doar putin.

| DrTerrible a răspuns:

O sa te doara dar foarte putin.

| Pυƒυℓєтє a răspuns:

Crede-ma, nu te va durea. A patit-o fratele meu. Nu l-a durut deloc. Nu-ti fa probleme.

| BeliebersGJB a răspuns:

Si eu am am avut o masea cariata dar..stanga jos si am avut nervul mort...O sa te doara putin

| argint321 a răspuns:

Depinde cat de gaurita e maseaua cariata daca nu e tare nu o sa ai probleme dar daca...e tare si ai dat de nerv o sa te doara dar putin timp!
funditahappy

| Aliiiiiiiiiiii a răspuns:

Poi.daca iti face anestezie nu mai simti nimic! Decat sa ai probleme mai tarziu scoate maseaua de pe acum happy! Sper ca te-am ajutat. daca mai ai nevoie de ceva.te potajutacu placere!

| Aliiiiiiiiiiii a răspuns:

Poi daca ai vrea sa o scoti..itii face anestezie si nu vei simti nimic! Crede-ma ..scoate maseaua acum ca mai tarziu sa nu ai probleme! Bafta

| ozanna a răspuns:

Nu cred ca o sa daora, depinde si de firea ta daca esti mai fricos/fricoasa sau mai curajos/curajoasa :d
De exemplu si eu am avut o masea cariata de minte + puroi la ea, iar dent. mi-a facut o anestezie cu spray si o injectie si nu am simtit nimic happy
Acum depinde si firea ta, dar nu te panica totul va fi bine :d

Funditabatting eyelashes?

| damycool a răspuns:

Si eu a trebuit sa imi scot o masea.
pe mine nu m-a durut deloc si cred ca nici pe tine.

| ChrisLungu a răspuns:

Cel mai bine e sa o scoti ca daca nu o sa te doara foarte tare, asa ca daca ai rezistat la durerea de masea scosul este o nimic ca toata, de fapt nu doare iti face o injectie si in gingie nu doare, dupa care iti amorteste si nu simti nimic