| Robbu a întrebat:

De curand am reasamblat o veche unitate + cateva "update-uri" la componente. Vreau sa stiu cum ar merge un windows 7 pe aceasta configuratie:

Motherboard BIOSTAR.

Procesor - AMD Athlon 64 X2 3800+ 2.0 Ghz (Dual Core)

GPU - nVIDIA GeForce 6150SE 512Mb

Memory RAM - 2 Gb (667 Mhz)

Dau funda + vot! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Dacă doriți să executați Windows 7 pe computerul dvs., iată de ce aveți nevoie:

Procesor de 1 GHz sau mai rapid pe 32 biți (x86) sau pe 64 biți (x64)

1 gigaoctet (GO) RAM (pe 32 de biți) sau de 2 GO (pe 64 de biți)

spațiu disponibil pe hard disk de 16 GO (pe 32 de biți) sau de 20 GO (pe 64 de biți)

Dispozitiv grafic DirectX 9 cu driver WDDM 1.0 sau mai recent

sursa:

http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows7/products/system-requirements

Deci merge, la ce o folosesti te priveste :-bd

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

S-ar misca frumos windows 7 x86 pe acel sistem, numai sa nu-ti bagi tot felul de programe inutile, iar update-urile sa le opresti! happy

| FatUglyVirgin a răspuns:

Poti sa pui win 7 da nu vad rostul pe antichitatea aia