| djfreesh a întrebat:

Salut TPU,mi-a transferat cineva niste bani de la raiffeisen bank vineri dupa amiaza,si as vrea sa va intreb daca aveti idee cand imi intra,fiind transfer intrabancar, cam cand imi intra daca mi-a transferat de la raiffeisen in contul meu de cec bank?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Transferul de la o banca la alta este transfer interbancar (nu intrabancar) si dureaza maximum 3 zile bancare (zile lucratoare). Daca transferul de la Raiffeisen s-a facut vineri atunci te poti duce marti la CEC Bank sa te interesezi dar mai sigur este pe miercuri.

| BiuL a răspuns:

Maximum 2 ore.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil dupa 2 zile, cam asa, desi cei de la raiffeisen fac platile destul de rapid