| OtraGheaLa a întrebat:

Mi-am cumparat un LCD(monitor) nou.la vreo 2luni am zis sa îl sterg de praf. l-am sters pe ecran cu un servetel umded pentru. Copii. În urma a lasat niste pete., urme
CU CE LE POT STERGE?

Răspuns Câştigător
| PaulCCraciun a răspuns:

In primul rand ai facut cea mai mare greseala stergandu-l cu servetel umed pentru copii, ai noroc ca au ramas doar pete, puteai strica monitorul, nu in sensul ca nu mai mergea, da' se vedea f aiurea, urmele le stergi cu solutie speciala FARA alcool. sa citesti pe sticla pentru ce fel de monitor este, sunt si universale adica CRT/LCD/TFT da' sunt si speciale pentru LCD, fara alcool, daca e cu alcool chiar ca ai sanse f mari sa strici monitorul, cu toate ca cele pe baza de alcool curata impecabil. Vezi ca pe forumu ala de la zdrangoi sunt multi retardati, este unu care zice de servetele umede pentru ochelari(TOTAL GRESIT), altu zice de solutii de curatat geamuri (TOTAL GRESIT deoarece 99% din solutiile pentru geamuri au alcool - repet, alcoolul nu este bun pentru LCD-uri), te duci si cumperi de la magazin(recomandat sa fie specializat) o sticluta cu solutie speciala pentru LCD, te costa in jur de 20-25 lei, depinde de magazin, dar isi face toti banii, sau sunt si servetele umede pentru LCD, dar am incercat si cam lasa pete. Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns: