| Komarov a întrebat:

O arma care are un impact de 150 de J poate ucide pe cineva? e vorba despre fizica si cred ca despre glont dar cine stie stie va rog ajutati-ma dau funda

1 răspuns:
| xlr1993 a răspuns:

Salutare! 150 de jouli sunt mai mult decât de-ajuns sa omoare o ființă. Acum depinde si de distanta si zona de impact, dar de kla o medie de pana in 100 de metrii si lovind un organ vital, vei ucide animale sau ce ți-ai propus. Pentru arme letale ai nevoie de permis. Sfat din experienta : nu indrepta armele către oameni si nu tine niciodată siguranță nepusa.