| AndreiZeko a întrebat:

Recent in urma cu 2 zile am amenintat un pusti cu bataialaughing daca mai pune mana pe prietena mea si na, la acea scoala a fost politia care a discutat cu directoarea si cu tatal prietenei mele care este politist si au hotarat sa inchida cazul. Acum mama pustiului spune ca merge din nou luni la politie cu nu stiu ce dovezi din nou. Intrebarea este : Daca am 17 ani si sunt chemat la politie, trebuie sa ma prezint cu unul din parinti sau singur/cu o persoana de 18? Parintii sunt plecati si bunicii la tara momentan.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti chemat de politie trebuie sa mergi cu un parinte sau un avocat.