| daniall a întrebat:

Salut TPU, sunt din Galati si vreau sa ajung la Constanta! Ce modalitati de transport sunt pana acolo?

Răspuns Câştigător
| Nicusor1975 a răspuns:

Trenul: Călătoria cu trenul este probabil cea mai comună modalitate de a ajunge la Constanța Galați.
Autocarul: curse regulate cu autocarul din Galați către Constanța.
Mașina personală: mergeți cu mașina personală. Drumul dintre Galați și Constanța este bun
Avionul: Există curse regulate de avion din Aeroportul Henri Coandă din București pana la Aeroportul Mihail Kogălniceanu din Constanța.
Bicicleta: Dacă poți face o călătorie mai lungă și mai sănătoasă, poți alege să mergi cu bicicleta.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trenul. Dar la vremea de afara, mai trebuie sa astepti.

| Violleta2022 a răspuns:

Masina personala (sau a unui prieten ori rude)
Trenul
Autocarul sau Maxi taxi, daca fac curse catre Constanta, dar numai in anumite perioade ale anului.