| Alucard95 a întrebat:

Va rog cum fac sa scap de aceasta eroare(Runtime error 217). Aceasta eroare imi apare cand vreau sa instalez Skype.

3 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Fixing Runtime Error 217

A quick anti-virus scan is never a bad idea when any Runtime Error occurs and Runtime Error 217 is no acceptation. However, if that doesn’t work you can try the following to elevate the problem:

Steps:

Click Start Button.
Click Control Panel.
Select Internet Options.
Select Programs, then Manage Add Ons.
Locate Norton Confidential Browser Helper in list being used by Internet Explorer.
Click Disable.
Click OK to confirm.

Restart your computer allowing changes to take hold.
http://wiki-errors.com/putting-a-stop-to-runtime-error-217/

| vatco a răspuns:

Pot fi mai multe motive care duc la aceasta eroare.una care este cea mai simpla de rezolvat este sa verifici setarile regionale..adica localizare, country, data, ora. daca nu se rezolva instaleza ccleaner si da o curatare atat la fisierele temporare cat si la registry..de multe ori in urma navigarii pe internet raman fisiere care impiedica instalarea unor softuri. daca nici aceasta scanare nu iti rezolva problema inseamna ca iti lipsesc niste fisiere dynamic library(dll), aceasta problema se poate inlatura printr-un update la windows sau cautarea acelor fisiere corupte sau sterse..asta este unul din aceste fisiere.cauta Msvcrt.dll pe internet downloadeaza fisierul si copie-l in c:/windows/system32..recomanda sa incepi cu scanarea sistemului cu cccleaner.

| flippy94 a răspuns:

Search pe google