| zdenix a întrebat:

Vreau sa achizitionez un bilte de tren Galati-Constanta. Intrebarea mea este daca nu am poza la carnetul de student/elev mi se poate elibera un bilet la jumatate de pret? Carnetul are stampila liceului si semnatura directorului si valabil.

3 răspunsuri:
| veraa1234 a răspuns:

Pai ti-ar cam trebuii. Deoarece stampila este pusa jumate-jumate. Dar daca pe langa carnet ii oferi si buletinul o sa iti ofere reducerea cu siguranta. Bafta! Si calatorie placuta! Sper ca te-am ajutat!

| nitromonkey88 a răspuns:

Am mers de foarte multe ori fara poza la carnet, deci DA.

| iftenealexandru a răspuns:

Din cate stiu, ai nevoie si de poza. Stampila era jumatate pe carnet si jumatate pe poza.
Banuiesc ca daca e o casierita de treaba, vei avea redurecere si fara poza pe carnet.
Dar de ce sa nu incerci mai bine cu poza?laughing