| maite13 a întrebat:

Vreau sa imi activez internet-ul pe telefon si nu stiu cum.am cartela frog si telefon LG KU990 Viewty.am incercat de mai multe ori si nu am reusit,am trimis mesaje le 9691, 969, si imi zice ca internet-ul nu poate fi configurat automat pe telefon.

Daca stiti alte metode va rog sa mi le spuneti!

ofer FUNDA plus VOTURI

Răspuns Câştigător
| alecx4music a răspuns:

In primul rand suni la relatii cu clientii si le spui sa iti activeze serviciul de date pentru mobil.
2. Daca iti spune ca nu au setarile pentru modelul tau de telefon, il configurezi manual:
Creati un profil cu numele:Webnwalk
APN (Access Point Name):wnw
Nume utilizator:wnw
Parola:wnw
Pagina de start: http://m.webnwalk.ro
Autentificare: Normala
Proxy:activat/enabled
Adresa Proxy:10.252.1.62
Port Proxy:8080
Selectati profilul ca implicit(activ) la setari internet si setari java
Opriti si reporniti telefonul.
Bafta si navigare placuta!