| PicakuElectr1ze a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o placa video :
http://olx.ro/......5iAhE.html

Nu are livrare cu verificare deci nu stiu cum se va face transportul.

Daca nu are livrare cu verificare trebuie sa platesc eu transportul sau vanzatorul?

Si asta e prima oara cand imi cumpar ceva de pe OLX si nu stiu daca imi voi lua o teapa sau nu....

Am doar 70 de lei (adica pretul fix pentru placa video) si nu stiu cum sa fac sa nu imi iau o teapa.

Funda!

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Sfatul meu: nu cumpăra nimic de pe OLX fără probă de funcționare.
Poți afla detalii despre cine plătește transportul (eventual o negociere de preț) sunând vânzătorul.
Dar repet: atât timp cât OLX NU are un sistem de verificare a vânzătorilor (rating), nu merită să faci afaceri acolo decât așa cum am spus - cu probă de funcționare. (Și nici atunci nu ești 100% sigur că nu e țeapă).