| dragosh57 a întrebat:

Salutare, am o problema la o casa de marcat DATECS DP-50
imi apare o eroare PF. am citit pe net si imi spune ca are o problema la hartie, am schimbat 6 role si tot aceeasi eroare imi apare cand apas pe tasta "steluta in sus" imi scoate raportul general pe anul 2008....pe ce tasta trebuie tinut apasat sa se reseteze... dau funda urgent va rog

1 răspuns:
| Psenicinii_Andrei_1985 a răspuns:

Sunt 2 role de hartie care trebuie schimbate, una care scoate bonuri in exterior pentru clienti si una interna. verificati daca ati montat corect rolele de hartie.