| LordCristobal a întrebat:

Salutare oameni dragi!
Ce parere aveti despre aplicatia Telegram?
Pentru cei care o folosesc merita instalata?
Care sunt punctele forte si punctele slabe ale aplicatiei?
E mai buna si mai practica decat Whatsap?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

E buna daca ai cu cine vorbi acolo.
In comparatie cu whatsapp:
Se pot trimite fisiere mai mari.
Se pot exporta conversatii whatsapp acolo in formatul original (nu ca document text cum se exporta in alte locatii)
Se pot sterge mesaje fara sa apară "mesaj sters" pentru ceilalti. De fapt se pot sterge conversatii intregi atat pentru tine cat si pentru persoana cu care ai vorbit. Si asta se poate face oricând, nu intr-un anumit termen.
Primești mesaj in aplicație ori de cate ori o persoana din agenda isi face cont.
Se pot trimite stikere dragute animate.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O alta aplicatie de colectat date reale ale userilor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e nici mai buna nici mai practica, e doar o alternativa care respecta mai mult privacy userului si cam atat.

| mihai69 a răspuns:

E o aplicație făcută de ruși; nu aș avea încredere s-o folosesc în siguranță.

| Crackman a răspuns:

Este în același gen asa ca nu strica este o alternativa pe care sa o ai din pica

| just4ubr2015 a răspuns:

La interfata e cam plictisitoare gen cum era mircul in 1997 de aceea pensionarilor nu le place aplicatia nu se compara cu whatup personal nu recomand

| IarsiIar a răspuns:

Toate sunt cam la fel. Numai ca noi folosim masiv Whatsapp-ul in timp ce americanii folosesc masiv Telegramul. Am o matusa a carei nepoata s-a maritat in SUA. Si a obligat-o pe bunica-sa sa puna Telegram pentru ca acolo toata lumea il foloseste si ea nepoata, nu vrea sa puna Whatsapp numai pentru bunica.