| Akihito a întrebat:

Stie cineva din ce se da examen de admitere la Politehnica la Sectia Inginerie Medicala, adica stiu ca se da fizica dar si chimie organica, stie cineva ce capitole din chimie organica?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu este" sectie"--- este facultate! Admiterea consta in sustinerea a doua probe scrise la alegere. De exemplu:
- pentru Proba I se pot alege fie matematica(algebra si elemente de analiza matematica), fie chimie anorganica.
-pentru Proba II se pot alege fie fizica, fie chimia organica.

In link, vai gasi (in format pdf) atat disciplinele de concurs cat si programele pentru fiecare disciplina:http://www.upb.ro/admitere-licenta.html