| CitaAlex a întrebat:

Salutare, TPU! As vrea sa aflu daca pot trimite o scrisoare pe numele cuiva, dar fara sa ii stiu adresa de domiciliu. Multumesc anticipat celor care imi vor raspunde!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca persoana respectiva locuieste intr-un sat eventual o comuna s-ar putea sa existe o mica sansa ca scrisoarea sa ajunga la destinatar deoarece locuitorii se cunosc intre ei dintotdeauna.In schimb intro localitate mai mare sau intr-un oras este practic imposibil, deoarece in multe situatii locatarii de pe aceeasi scara de bloc nu se cunosc intre ei. Postasii nu pot face minuni.