| FuKi a întrebat:

Salz all...am un telefon nokia 5230 e codat pe orange si as dori sa il decodez dar la serive costa cam 200ron si dureaza 2 saptamana.am gasit ceva pe net dar nu imi merge codurile care le bag pe baza imeiului. daca e cineva care ma poate ajuta va rog pm

1 răspuns:
| bogdan3vl a răspuns:

Asta nu se decodeaza prin coduri cum se decodeaza 1100, 3310 sau alte telefoane vechi.se decodeaza numai la service si cam atat costa cai ai zis tu dar decat da bagi banii astia in el mai bine il vinzi si iti iei de voie 3 mil pe el + 2 mil care trebuie sa le bagi in el poti sa-ti iei un Nokia 5800 aproape nou cu garantie cu card de 8 gb de pe okazii.ro
sau se mai poate decoda cu tsim sau xsim care costa in jur de 30 de lei dar in timp se duce softul la el si tot ajungi sa bagi 2 mil in el poate si mai mult asa ca mai bine vinde-l cum ti-am zis eu si ia-ti un n96 16 gb sau un 5800

funda plssbig grin