| qmzdnsajdlk a întrebat:

Saptamana viitoare as vrea sa ma duc sa dau examenul auto (sala) dar sunt un pic confuz in ceea ce priveste documentele necesare pentru dosar.
Pana acum am asa : cazier, taxa de permis auto (68 RON) platita la CEC, poze tip buletin, copie dupa buletin, aviz psihologic, fisa medicala, mai trebuie si altceva? Altii mi-au zis de o taxa de 5 RON, dar nu stiu ce-i cu ea, regulile s-au mai schimbat, ma poate ajuta careva care a dat examenul recent?
Instructorul mi-a zis de multe ori exact ce documente imi trebuie dar nu mi-am notat si mi-e jena acum sa-l mai deranjez cu telefoane ca e plecat in concediu.

6 răspunsuri:
| TipulVerde a răspuns:

Suna-l, nu degeaba l-ai platit! happy Taxa aia de 5 RON o platesti tot la CEC, de fiecare data cand dai examen. Daca ai picat de 3 ori, platesti 15 RON. Taxa asta ar trebui s-o poti achita si unde dai examenul. Ai grija sa nu-ti expire cazierul, stiu destui care au patit-o cand s-au prezentat la examen, inclusiv moi. happy

| Broadband a răspuns:

Ma nebunilor
taxa aia de 5 lei o platesti cand te duci la sala, te duci la un ghiseu acolo si platesti taxa de permis 5 lei, e asa greu? de 3 ori platesti 5 lei, a 4a oara platesti 72 lei adica 720 de mii vechi.

| cristi 25 a răspuns:

Nu e nevoie de toate astea si eu am intrat in scoala de soferi si am vorbit cu un baiat vecin cu mine care e sofer pe masina de scoala de soferi si mi-a cerut oar 5 mil si ata si acum mi-a zis ca in maxim o luna ma duc sa dau sala deci cu 5 mil dai sala nu mi-a cerut nimic in plus ca raspunde el de tot daca e un geniu daca nu te pune sa alergi foarte mult si nu are rost ca nu mai e ca inainte

| LOVE_7009 a răspuns:

•copia actului de identitate;

•fisa de scolarizare;

•copia permisului de conducere in cazul persoanelor care solicita obtinerea unei noi categorii si/sau subcategorii;

•cerere tip, semnata de candidat;

•chitanta reprezentand contravaloarea permisului de conducere achitata la orice unitate CEC sau BCR - 46, 50 lei;

| qmzdnsajdlk explică:

@Adriana crezi ca n-am cautat pe google inainte sa vin aici? informatiile alea sunt expirate

@Tipul_Verde Cand am fost la CEC i-am zis aleia ca vreau sa platesc taxa de examen auto si s-a uitat crucis la mine, a zis ca e taxa de permis auto (aia de 68 RON) si atat.

| dia_4000 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa il intrebi pe instructorul tau de la scoala.