| Mariannnpetrescu a întrebat:

Se poate afla cine e in spatele unui cont fals de Instagram daca te duci la politie? In sensul ca acel cont sa fie deja dezactivat si ai doar url ul profilului. Se poate afla adresa de ip al telefonului cu care s-a conectat?

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Dacă este vorba doar despre o curiozitate a ta, evident că nu. Poliția nu se va apuca să facă cercetări doar pentru că vrei tu să afli al cui e un cont.

Dacă ai primit amenințări sau ai fost escrocat de pe acel cont și faci o plângere însoțită de suficiente dovezi, atunci este posibil să se demareze o anchetă.