| NivoALFA a întrebat:

Se pot instala programe pentru IPHONE, pe un Nokia 5800 XpressMusic? Cum?

Răspuns Câştigător
| angelicsin a răspuns:

Nu. nu se poate Symbian e Symbian si IOS e IOS nu au nimic in comun si nu exista emulatoare care permit asta

1 răspuns:
| angelicsin a răspuns:

Exista programe care au versiuni pentru mai multe platforme IOS Symbian WindowsPhone WindowsMobile WebOS Android. exemplu Flashplayer si Adobe acrobat reader sau winamp dar nu sunt aceeas aplicatie/fisier, sunt scrise in limbaje de programare difererite, fiecare platforma avand avantajele si dezavantajele ei ce pemit unei aplicatii sa fie mai complexa sau mai rudimentara in functiile sale