| hashe86 a întrebat:

Si-a inmatriculat cineva recent o masina?!
Schematic care sunt pasi care trebuiesc parcursi? pe unde trebuie umblat, ce acte sunt necesare? cat dureaza?
Pot inmatricula masina intr-un judet altul decat cel de domiciliu?
Multam!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ii faci contract de vanzare cumparare. actele la un birou de dactilografiere, apoi sa ii faci identificarea la RAR, sa te duci la finante sa o treci p numele tau dupa ce platesti taxele, inclusiv cea de imatriculare, faci dosarul pentru politie, il depui, platesti numerele si iti iei talonul.winking