| costin1306 a întrebat:

Stie cineva ceva despre locuintele scoase la vanzare, cele cu executare silita?

Multumesc

Răspuns Câştigător
| liviufirst a răspuns:

Nu stiu ce anume te intereseaza.Am sa-ti explic cam cum decurge o licitatie.In primul rand trebuie sa depui 10% din val. imobilului la CEC in contul executorului(pe care ti-i poti recupera daca nu ai adjudecat imobilul). Daca nu se adjudeca la prima licitatie urmeaza a doua licitatie(la 2 luni dupa prima, parca) cu 25% reducere din pretul de la prima licitatie. Daca nu se obtine pretul de pornire, imobilul este vandut celui care a oferit cel mai bun pret.Cel care a adjudecat are termen 30 de zile sa depuna banii, mai putin cei 10%. Parte cea mai delicata incepe cand trebuie sa intri in posesie. Daca imobilul este locuit si fostii proprietari nu vor sa iasa,te adresezi iarasi executorului care, contra unui comision, ii pune in vedere ca in termen de 5 zile(parca) sa paraseasca imobilul. Daca nu se supune, si tu ii spui executorului, acesta poate sa-l scoata in strada, iti elibereaza un proces verbal de punere in posesie si cam asta e. Sper ca ti-am fost de folos.P.S. Imobilele executate silit nu se pot viziona inainte.

2 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Daca se vine cu banii se anuleaza executarea

| costin1306 explică:

Ms frumos am gasit aici tot ce vroiam.
http://ilfovimobiliar.ro/......ilita.html