| sym0nyck a întrebat:

Stie cineva sa-mi spuna despre unghiile false cu gel?
de unde pot face rost de ele, sa-mi fac eu acasa, nu la salon?
si cand le aplici, sunt direct cu modelthinking
doar am auzit de ele si am vazut poze pe net... nu stiu prea multe despre ele, dar ma intereseazabatting eyelashes
thx:*

Răspuns Câştigător
| diatns a răspuns:

Unghiile cu gel se aplica la salon, pentru ca e nevoie de o aparatura si materiale mai sofisticate + indemanare. Se pot aplica cu model, opace sau transparente, cu tips sau pe unghia ta naturala. Nu iti strica unghia decat daca pilirea (care e face din plin) este prost efectuata. E adevarat, unghia nu respira ub stratul de gel, da daca se aplica un antimicotic problemele nu vor fi mari. Unghiile cu gel nu pot fi cumparate de la mall pentru ca gelul acela este in stare lichida, transformarea facandu-se la lampa cu UV. Cele care le gaesti la mall sunt gata facute, trebuie doar lipite, dar nu arata atat de natural precum o unghie construita dupa forma ta. Sunt rezitente, oja te tine pe ele pana te htarasti sa o dai tu jos, cuticulele nu mai trebuie taiate, iar la manichiura in afara de ojare nu prea ai ce sa faci. Sunt o solutie foarte comoda.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna-ma la nr 0766 90 00 58 si vorbim SAU BEEP

| papushikroz a răspuns:

Crede-ma nu e bine sa iti pui unghii false cu gel.Am o prietena care si-a facut asa ceva si si-a distrus unghiile.Chiar daca rezista destul de mult strica foarte mult unghia.

| goruna a răspuns:

Draga mea, unghii false am vazut chiar in Carrefour, e un stand acolo, nu stiu ce firma de cosmetice reprezinta, dar au si acest articol. ai instructiunile pe pachet. si am mai vazut si la Sephora, fetele iti vor explica, sunt foarte amabile happy