| DrDeath a întrebat:

Stiti ceva despre Amanet si cum functioneaza?
As vrea sa imi amanetez un lantisor si nu prea stiu cum functioneaza treaba si am zis ca mai in tii sa ma informez.De la cati ani ai voie sa amanetezi si chestii de genul asta.

Răspuns Câştigător
| Ðean a răspuns:

De la 18 ani, dacă nu ai vârsta necesară du-te cu un tutore, îţi va cântări lanţişorul şi îţi va spune cât îţi dă maxim / minim pe el, exemplu 100RON maxim, 40RON minim, vei plăti o sumă de bani să ţi-l ţină, exemplu 5RON, 5 zile...

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti amaneta doar dupa implinirea varstei de 18 ani. Te duci la o casa de amanet si semnezi un contract si apoi o sa primesti imprumutul. Numai bine!