| anonim_4396 a întrebat:

Sunt adevărate zvonurile cum că prin vitan-dristor umblă o maşină "ambulanţă veche, numere de bulgaria şi geamuri fumurii" care fură copii?
E cam înfricoşător, mai ales că pe acolo umblu eu...

Răspuns Câştigător
| ZoHaN_6439 a răspuns:

Buna seara! Am 15 ani si locuiesc in cartierul vitan, langa real vitan.Sa trec la subiect.Un prieten sustine ca a fost cu un grup de baieti(aproximativ 6-7) si erau langa real.Se apropie o duba neagra spre ei,iar ei se despart si fug.O parte fuge spre strada Nicolae Pascu,iar prietenul meu si inca un baiat spre Lacramioarei, iar duba dupa cei doi.Fug ce fug si ajung langa cimitir (cimitirul Catolic de langa parculet)si se ascund pe acolo dupa cruci, si astfel reusesc sa scape de acesti nenorociti.Nu stiu daca e adevarat sau nu, dar nu cred ca i-ar sta in fire sa inventeze asa ceva, nu are 10 ani.Va recomand ceva! Daca nu aveti viteza in picioare si mult curaj, nu aveti ce sa cautati afara dupa ora 22:00 in colo...Multa bafta si tineti minte! Aveti grija ca s-ar putea sa fie adevarat happy

13 răspunsuri:
| DomnisoaraLove a răspuns:

UAUUUU! Te sfatuiesc sa nu mai mergi pe-acolo! Nu risssca eu nu as face-o! funda?

| Vladuthz a răspuns:

Da, a fost dat si la stiri

| Shatzie a răspuns:

Te uiti la prea multe filme care nu prea sunt pentru varsta ta. Incearca niste desene animate cu Tom si Jerry; ar fi mai potrivite!

| Anonim69 a răspuns:

Da,asa estecrying

| Anonim69 a răspuns:

C*caţi de copii.Nu mai vorbiţi frate daca nu aveţi habar in p*m. Uitaţi-va voi la tom si jery in rahat, idi. tilor!

| JustABelieber a răspuns:

Si eu am auzit dar nu prea cred.Nu trebuie sa-ti fie frica!

| 985436982 a răspuns:

Hahaha! Sa iti spun o chestie: Acum cateva luni in orasul meu erau aceleasi zvonuri. Si tot eram speriati.
Se zicea ca fura copii si ii ucid cu brutalitate apoi dupa ce ii taiau si bla bla lasau resturile la parinti in usa. rolling on the floor)
Toti erau asa speriati la mine in scoala ca cei de la politie au fost nevoiti sa ne trimita o foaie la scoala cum ca nu exista un astfel de caz la ei in baza de date sau asa ceva.
Si sa vezi faza: In ziua aia, la 3 am terminat orele, iesim cu colegii, mergem spre casa si ce vedem: (la noi se zicea ca era o dubita neagra, nu ambulanta) vedem o dubita neagra cu geamuri fumurii parcata aproape de scoala. laughing Iti dai seama ca am inceput sa radem toti. Eu nu cred. Trebuia sa se arate si la stiri cazu daca era adevarat.

| Yoyo7949 a răspuns:

Si la mine in militari se aud vorbe de genu asta.Mie una mi`e frica.Am auzit ca, cazurile sunt foarte dese sunt in rahova, ferentari, dar am auzit si in vitan, titan, berceni si in alte orase.Aici la mine nu s-au auzit exagereat de multe cazuri decat vreo 3 spre deosebire de alte cartiere. Oricum ai grijakiss

| AlinaEremiaOficiall a răspuns:

Nu te ingrijora nu egzista asa ceva sunt doar povesti! dar pentru raspuns vreau FUNDA

| ZoHaN_6439 a răspuns:

Nu are nici un numar! are geamuri fumurii din cate am auzit si gruparea este formata din 2 germani, 2 bulgari si o romanca

| SpeedyTheRapper a răspuns:

Da ma e pe bune, politia stie si ii vaneaza a fost si televizata chestia asta.Astia care tot zic de desene ii sfatuiesc sa invete limba romana in mortii lor.Multumesc!big grin

| alex_3365 a răspuns:

Nu este adevarat aratat la Prima TV ca a trimis o proasta sau un prost pe Facebook zvonul cu furatul de copii si s-a raspandit si a m-ai zis la stiri ca aia va face inchisoare sau ala si a zis ca a cautat peste tot si nu s-au gasit copii morti

| Noname_7888 a răspuns:

Da, din pacate este adevarat. Chiar astazi 3 prieteni de-ai mei au fost luati pe sus de niste tipi in zona Dristor.Din fericire au scapat.Insa altii nu.