| ForzaSteauaFoReveR a întrebat:

Sunt din Alexandria, Teleorman si vreau sa merg la meci la Steaua-Shalke.La ora 1 noaptea ce mijloc de transport exista? Filaretul este din jumatate in jumatate de ora?

1 răspuns:
| trăncănici a răspuns:

Autopiciorul! Ajungi în Alexandria dimineaţa pe la 8-9! Pe timpuri,venea bunicu' la Bucureşti cu căruţa, dintr-un sat de lîngă Alexandria, făcea cam 5-6 ore! Din autogara Rahova nu se mai fac curse? Dar noaptea n-ai măi nene curse! Ia-ţi maşină!