| AnutsaAna a întrebat:

TPU..Cum se activeaza cartelele de Vodafone si de cosmmote :d Dau funda! Ms

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ieri, la pregatire, profesoara mi-a adus un telefon nou cu cartela in tipla, si m-a rugat sa i-l asamblez, pentru ca ea nu se descurca. Cartela era in cosmote. Trebuie sa o scoti "de la locul ei" si sa o pui in telefon. Nu conteaza daca e nou sau nu. Procedeul e acelasi. Urmezi instructiuni, si alea alea. Pe cardul in care a fost pusa cartela exista un cod pin, pe care trebuie sa il introduci de fiecare data cand ti se cere, cand deschizi telefonul, daca se descarca si se inchide. In cazul in care gresesti de 3 ori codul PIN telefonul se blocheaza, iar tu trebuie sa introduci codul PUK. La Vodafone, Orange, etc. cam la fel se procedeaza din cate stiu eu. Daca te incurca introducerea repetata a codului PIN, poti dezactiva asta din setari, undeva la securitate.
Te descurci tu.
Succes, si un FRIDAY NIGHT placut! happy