| armageddon22 a întrebat:

Vă rog ceva informații despre anime-ul dangan ronpa, cate episoade si sezoane are,personajele, tipul de anime(horror,dramă,sf,comedie etc), desfășurarea acțiunii și dacă merită urmărit(am auzit că e asemănător ca Mirai Nikki )

Răspuns Câştigător
| Necunoscut1 a răspuns:

Dangan Ronpa are 2 sezoane si genul actiune, putin drama, mister si nu prea vad ce asemanare are cu Mirai Nikki pentru numele lui Dumnzeu acolo e sangele roz fata de Mirai Nikki in care ii arata si cand ii taie capul lui Akise -_-. Dangan Ronpa merita cat de cat vazut, este vorba despre niste copii care sunt tinusi captivi de catre un urs din plus pe nume Monobear XD, ei sunt fortati sa se omoare intre ei, dar trebuie sa afle cine a omorat pe cine, e gen Hyouka, club de dezlegat mistere -_-. Pana la urma se dovedeste ca Monobear era doar o papusa controlata de catre o fata care murise inainte, dar nu era chiar aceea fata era sora ei geamana... parca asa tin minte... daca stau sa ma gandesc chiar seamana cu Mirai nikki O.O vizionare placuta! big grin

1 răspuns:
| armageddon22 explică:

Unde pot găsi sezonul 2 din dangan ronpa, te rog?