| mariusEnt a întrebat:

Va salut am si eu cateva erori de rezolvat.
In primul rand ieri am instalat actualizari la windows care e xp SP3 delux din 2010 si imi aparea 2 erori dll la skype daemon tools ccleaner google update si am instalat dll urile si imi zice la cel de al doilea ca nu gaseste entry point api-mersi-win-core-sysinfo-l-1-2-1.Apoi cand am bagat windowsul si am instalat Vodafone (aveam modem) nu mai mergea task manager si imi zice ca msimg32.dll e lipsa desi e in fisierul de sistem.

P.S:nu mai merge sa deschid add or remove program si windows update ca sa sterg actualizarile.Acolo unde scrie meris e de fapt (mersi) e intrebarea corectata automat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reinstalezi wondowsul din restart cu cd-ul bagat in unitate. Si nu mai lasi windowsul sa-si faca update.La reinstalare reformatezi partitia cu wondowsul.Un virus sau mai multi face ravagii in dll-uri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Merci de fundita.NU mai faci niciun update, oentru ca Microsoft nu mai ajuta windowsl xp. Opresti din control panel-windows update, dai pe never (nerecomandat) deoarece iti descarca ceva si te prinde ca winodwsul nu e legal.lasi asa cum este nu mai updatezi nimic.Deci pe never update.

| mariusEnt explică (pentru anonim_4396):

Da asa o sa fac oricum acuma trebuie sa sterg 15 upgraduri facute de calculator cand am facut windowsul si daca vrei esti liber sa ma ajuti la altceva acum.O sa postez azi intrebarea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mariusEnt):

Poti sa o postezi.Acum am intrat cred ca maine imi fac timp sa te ajut cumva.

8 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Windowsul xp din data de 08 aprilie 2014, nu mai are suport Microsoft.din 2015, am inteles ca nu va mai fi sistem de operare windows, de aceea nu mai primeste update, si nu mai este compatibil cu programele updatate pentru w. vista, 7, 8

| Daktary a răspuns:

Problema ta este xp-ul SP3 delux instaleaza un xp sp3 nemodificat

| mariusEnt explică (pentru Daktary):

Daca ar fi sa descarca upgrade de la Microsoft ca sa trec sistemul la sp3 ar merge sa se rezolve?

| MatriX21 a răspuns:

Salut si eu am avut aceea problema cu skype-ul, uite aici cum sa o rezolvi:http://community.skype.com/......p/1916819!

| mariusEnt explică (pentru MatriX21):

Multumesc ca ai incercat dar sunt 2 probleme la tine
1 link ul nu e bun
2 eu nu am probleme cu kernel32.dll asta se rezolva prin trecerea la sp3