| absint a întrebat:

Verifica controlorii de pe tren cu atentie actele de care tu,ca student,dispui pentru reducere?

Nu de alta,dar trebuie sa merg urgent undeva,si nu am decat posibilitatea trenului.Si,cum nu sunt student ,bineinteles,nu as plati pret integral pe bilet,ci as merge cu legitimatia altcuiva(un prieten cu care seman destul de bine ).

Multumesc pentru raspuns

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Fi-meu mi-a spus ca lui ii cere de fiecare data si Carnetul de Student.

| freakazoid a răspuns:

Merg destul de des cu trenul, si mi se verifica des si carnetul de cupoane si viza de pe legitimatie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa incerci dar astia sunt destul de versati si nu poti sti cum se termina.

| meero a răspuns:

Am o prietena care s-a dus cu legitimatia sorei ei si a prins-o si a trebuit sa plateasca o atentie. Ar trebui sa vorbesti cu nasul inainte de a pleca trenul si asa ai sanse sa stai si la cl 1.

| lora22 a răspuns:

Nu ai nici o problema la trenurile Regio